kontrolery DJ

kontrolery DJ

1 2

1 - 28 z 49

Kontrolery

Technika oparta na zerach i jedynkach zagościła już  praktycznie w każdym domu, a w urządzeniach pracujących z dźwiękiem rozpanoszyła się na dobre. Doskonałym tego przykładem są obecnie zyskujące coraz bardziej na popularności kontrolery DJ. Jednakże obecnie półki sklepowe wypełnione są po brzegi rozmaitymi modelami, zatem jak wybrać ten właściwy, upragniony sprzęt?

Co to jest kontroler

Już na początku warto poruszyć podstawowe tematy. Bardzo prosto tłumacząc zasadę działania kontrolera można porównać do klawiatury komputerowej. Wszystkie ruchy wykonane przez nas w odpowiedni sposób sygnalizowane są w zainstalowanym programie komputerowym.

Jak to działa

Co nieco o tym zostało napisane kilka linijek wyżej.  Podstawowym jego zadaniem jest odwzorowanie wszystkich funkcji prawdziwej konsoli. Sercem całości jest nasz komputer ze stosownym oprogramowaniem. Niektóre występujące na rynku oprogramowania można obsługiwać za pomocą tradycyjnej myszki i klawiatury, jednak jest to dosyć monotonne i niepraktyczne, stąd na miejscu tych dwóch urządzeń pojawia się odpowiedni kontroler.

Do czego służą kontroler

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Kontroler jest najczęściej mixerem i playerami w jednym, lecz nie zawsze. Obecnie na rynku występuje również wiele modeli które są dodatkami do typowej konsoli (np. Traktor Kontrol X1 MKII).
Czemu są tylko dodatkami? Ponieważ są to miniaturowe urządzenia pozwalające sterować utworami z poziomu komputera bez dotykania samego komputera i do pełnosprawnego działania potrzebują dodatkowo mixera, gdyż nie są wyposażone w sekcję przedwzmacniacza (ze względu na niewielką budowę).

Dla kogo kierowany jest kontroler

Już od dłuższego czasu można zaobserwować wzrost ich popularności w świadku DJ’skim. Kierowany jest dla wszystkich tych, którzy cenią sobie minimalizację, mobilność oraz ilość noszonych kilogramów.

Jaki konkretnie model wybrać

Jeśli jesteś początkującym i szukasz ciekawego modelu w przystepnej cenie, warto rozważyć Beatmixa 2 od Reloopa, który stał się ostatnio bardzo popularnym i często wybieranym kontrolerem. Po wyjęciu z pudełka otrzymujemy gotowy do działania produkt z niezbędnym oprogramowaniem oraz wszystkim tym, co jest nam niezbędne do prawidłowej pracy.

Alternatywą dla Beatmixa 2, którą również warto wziąć pod uwagę jest Pioneer DDJ-SB.

W stosunku do poprzedników bardziej zaawansowane modele na jakie warto zwrócić uwagę to m.in. Reloop Terminal Mix 8, Numark NV, Numark N4, Pioneer DDJ SR. Posiadają one znacznie więcej funkcji, m. in. cztery kanały, z których możemy korzystać jednocześnie, a także możliwość przyłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku.

Półkę dla profesjonalistów w naszym sklepie muzycznym reprezentują Pioneer DDJ SX 2, Traktor Kontrol S8, Numark NS7 oraz Pioneer DDJ SZ. Swoją rolę idealnie spełniają w warunkach klubowych i pozwolą na granie niezapomnianych setów.