Kurzweil Forte - GORĄCA NOWOŚĆ!

Kurzweil Forte - GORĄCA NOWOŚĆ!

Kurzweil Forte - GORĄCA NOWOŚĆ! Wszystkie

Data:

Sklep muzyczny Łódź, Kalisz
Forte to 16 GB nowych brzmień i nowa technologia Flash Play która odtwarza bezlatencyjnie próbki o dużej pojemności. Oczywiście jak na Kurzweila przystało nowe brzmienia nie są jedynie zwykłymi samplami ale składają się z wielu warstw. Kurzweil od wielu lat rozwinął tą technologię do perfekcji. Dzięki temu brzmienia zachwycają swoją jakością i dynamiką. Najważniejsze nowe brzmienia to ważące po 4GB to German Grand to Habmurg Steinway D-274 i Yamaha C7. Pozostałe 8 GB to brzmienia innych instrumentów.

Brzmienia w nowym Forte mają kilka warstw velocity a brzmienie Celesta ma ich aż 10. Brzmienia posiadają swoje rożne wariacje (na przykład Charpischord który posiada 10 warstw velocity ma 5 różnych wersji brzmieniowych). Forte może być użyty z powodzeniem jako kontroler ponieważ 9 suwaków można przypisać do rożnych parametrów. Podświetlane suwaki Forte świetnie sprawdzą się na scenie gdzie przy bardzo słabym oświetleniu zawsze widać ustawione poziomy parametrów.

Forte został domyślnie tak skonfigurowany, aby był najbardziej intuicyjnym stage pianem dostępnym na rynku. Dla poszczególnych brzmień i setupów fabrycznych suwaki przypisane są do tych samych parametrów tak aby podczas występu nie trzeba było się zastanawiać jak są przypisane. Oczywiście można sobie przypisać  parametry kontrolerów według własnego uznania.

Sekcja Master EQ to coś co każdy klawiszowiec chce mieć pod ręką kiedy zbliża się jego solo lub potrzebuje szybko dopasować swoje brzmienie do reszty zespołu. Do dyspozycji jest także Master compresor włączany 1 przyciskiem z panelu instrumentu który świetnie sprawdza się w rockowych i popowych składach.

Ze względu na bogactwo brzmień i setupów Forte posiada ta sama klawiaturę TP 40L co PC3K8 (Artis posiada nieco cięższy model TP100)

Zapraszamy na testy do sklepu w Łodzi!

‹ Powrót