Nagłośnienie

Nagłośnienie


Muzyka to inny świat, to kraina, w której możemy się zatracić, uciec od problemów, przywołać wspomnienia lub po prostu zrelaksować się. Choć są to słowa pełne patosu to faktem jest, że muzyka w mniejszym lub większym stopniu działa na nas wszystkich i nie można jej opisać w łatwy sposób. Tylu ilu melomanów, tyle różnych wymagań, ale niezależnie od tego w jakiej muzyce dana osoba gustuje, każdego łączy to samo, czyli pragnienie słuchania brzmienia w doskonałej jakości. Właśnie dlatego tak ważnym jest by wybierać sprzęt, który pomoże nam wydobyć z muzyki to co najlepsze i nie jest ważne, czy gramy czy słuchamy, ważne jest by dźwięk który dotrze do naszych uszu cieszył nas i satysfakcjonował. Aby tak się stało, warto rozeznać się w sprzęcie nagłośnieniowym, ponieważ jest w czym wybierać.

Kolumny szerokopasmowe

Dobra kolumna to polowa sukcesu. Warto pamiętać, że nie liczy się tylko moc i głośność, ale także pasmo, bo to właśnie jakość brzmienia jest najważniejszym czynnikiem. Nie trzeba wydawać pokaźnej sumy by cieszyć się dobrym brzmieniem. Dowodzi temu firma JBL, która specjalizuje się w sprzęcie nagłośnieniowym. Doskonałą kolumną jest EON 615, która jest przeznaczona głównie do użytku klubowego. Model ten charakteryzuje się czystością dźwięku i wysoką jakością wykonania. Ten model nada się zarówno do obsłużenia sporej i głośnej imprezy, jak również kameralnych klimatów.

Monitory sceniczne

Podczas grania koncertu, monitor sceniczny jest niezbędny, zwłaszcza jeśli koncert grany jest w dużej Sali. Monitor sceniczny, zwany również monitorem odsłuchowym, służy do tego by muzyk wyraźnie słyszał zarówno siebie jak i resztę zespołu, dzięki czemu łatwiej mu będzie zgrać się z pozostałymi członkami zespołu. Mikrofony sceniczne są skonstruowane tak, by były jak najmniej widoczne i by nie zasłaniały muzyka. Doskonałym modelem jest Proel WD12A, który zadowoli zarówno półprofesjonalnych muzyków, jak i tych profesjonalnych. Sprzęt ten jest stosunkowo niedrogi i charakteryzuje się czystym i naturalnym brzmieniem, oraz mocą zapewniającą bezproblemowy odsłuch przez muzyka.

Mikrofony przewodowe

Mikrofony to nieodłączna cześć sprzętu nagrywającego jak i nagłaśniającego. Mikrofon Shure SV100 to sprzęt wysokiej jakości, który sprawdzi się na scenie i zapewni wokaliście czystość przenoszonego dźwięku. Mikrofon ten poradzi sobie bez problemu z karaoke i domowymi występami. Marka Shure jest jedną z przodujących spośród firm produkujących mikrofony, więc ten model gwarantuje wysoką jakość i w rezultacie zadowolenie z produktu.