Sprzęt dla DJ'a

Sprzęt dla DJ'a


Sprzęt DJ

Na przełomie ostatnich kilkunastu lat możemy zaobserwować zmieniającą się sylwetkę DJ’a. Dzięki postępowi technicznemu sprzęt ten jest stale ulepszany, przez co stał się on ogólnodostępny. W tym dziale znajdą Państwo wszystko to, czego potrzebujemy by w pełni cieszyć się zabawą z muzyką. Zapraszamy do zapoznania się ofertą kategorii DJ, w której m.in. znajdziemy:

Mixery DJ

Tak naprawdę to od niego rozpoczyna się nasza przygoda z miksowaniem. Mixery są jedną z najważniejszych części konsoli DJ’skiej. W ofercie naszego sklepu znajdziemy zarówno niedrogie dwukanałowe modele dla początkujących jak i również cztero lub więcej kanałowe modele z wbudowanym efektorem, filtrami oraz wszystkimi przydatnymi funkcjami. Nie zabraknie również modeli dla osób szukających kompromisu między niezbyt wysoką ceną a dosyć dobrą jakością.

W tym dziale znajdziemy wyroby takich firm jak Pioneer, Reloop, Numark, Behringer, American DJ, AKAI, Native Instruments.

Odtwarzacze

Również występujące pod nazwą CD player. Obecnie produkowane odtwarzacze spełniają wiele rożnych funkcji, m.in. są wyposażone w możliwość odtwarzania plików mp3 jak i również dodatkowe, zewnętrzne gniazda USB z możliwością odtwarzania utworów z zewnętrznych pamięci przenośnych , co już powoli staje się ogólnym standardem.

W tej kategorii znajdziemy zarówno tradycyjne DJ’skie CD playery jak i też odtwarzacze typu dual, montowanych w standardzie rack 19”. Oferta działu składa się z produktów takich firm jak: Pioneer, Numark, Reloop, American Audio, Tascam.

Gramofony

Dział ten jest specjalnie poświęcony wszystkim miłośnikom czarnych płyt, czyli vinyli. Oferta sklepu składa się wielu różnych modeli dostępnych na każdą kieszeń, zarówno tradycyjne modele o napędzie paskowym jak i również bardziej zaawansowane, z napędem bezpośrednim i stabilizacją napędu.
W dziale Akcesoria znajdziemy wszystkie niezbędne dodatki do gramofonów, m. in. igły i wkładki gramofonowe.

Efekty DJ

Efekty DJ, czyli urządzenia zwane efektorami lub procesorami fx. Najczęściej spotykamy je w bardziej zaawansowanych mixerach. Działają na tej samej zasadzie, lecz osobne, dedykowane efektory posiadają znacznie więcej funkcji oraz możliwości, które bardzo kreatywnie wzbogacą twój miks.
W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo przede wszystkim wyroby marki Korg z możliwością sterowania za pomocą panelu dotykowego.

Kontrolery

W tym dziale znajdziemy najnowsze nowinki techniczne oraz wszystkie sprawdzone topowe modele z zakresu kontrolerów. Te z pozoru dosyć zaawansowane urządzenia z roku na rok zyskują coraz mocniej na popularności.

Dzieje się to dzięki temu iż za niezbyt wygórowane pieniądze otrzymujemy produkt posiadający prawdziwy multum funkcji i w prawdzie nieograniczone możliwości. Warto jednak podkreślić, iż sprzęt ten do bezproblemowej pracy potrzebuje dobrego oprogramowania i komputera.

Dział „Kontrolery” głównie składa się z wyrobów takich firm jak: Pioneer, Reloop, Numark, Native Instruments. Znajdziemy również inne rodzaje kontrolerów, np. małe podręczne zabawki z możliwością zintegrowania z niewielkim tabletem czy też duże kontrolery wyposażone dodatkowo w możliwość odtwarzania plyt CD.

Słuchawki

Kolejny  z najważniejszych elementów naszego ekwipunku. Oferta naszego sklepu muzycznego składa się głównie z model o budowie zamkniętej, jakie zwykle spotykamy ze względu na to gdyż potrafią skutecznie wyciszać dźwięki z otoczenia.

Jak dobierać słuchawki? Przede wszystkim muszą sprawiać wrażenie wygodnych i solidnych. Gruby spiralny kabel zasilający czy elastyczny pałąk to tylko kilka rzeczy na jakie powinniśmy zwrócić uwagę. Rzecz jasna, również ważnym parametrem jest brzmienie słuchawek, musi być dokładnie takie, jakie nam się podoba.

Beat Maszyny

Dział specjalnie stworzony dla osób, których interesuje coś więcej niż klasyczny beatmatching. Wyposażony w produkty najlepszych światowych producentów, m.in. Akai, Arturia, Native Instruments.

Kontrolery MIDI i DAW

Kolejny z działów w którym znajdziemy produkty dla osób chcących zacząć swoją przygodę z produkcją muzyki.  Znajdziemy w nim m.in. dotykowe pady, klawiatury midi, podręczne kontrolery o kompaktowych rozmiarach jak i również wszelkie urządzenia które znajdą swoje zastosowanie w studiach muzycznych.

Ofertę sklepu reprezentują produkty AKAI, Arturia, Avid, Korg, Behringer, M-Audio, Native Instruments, Miditech, Novation, Pioneer, PreSonus, Reloop, Studiologic.

Systemy DVS

Pełna nazwa to Digital Vinyl System. Kolejna z technologii która uprzyjemnia nam życie. System ten  umożliwia sterowanie plikami muzycznymi za pomocą tradycyjnego sprzętu (gramofonów, CD playerów) na naszym programie.

Jak to wszystko działa? Wszystko to jest możliwe dzięki płytom z kodami czasowymi. Oprogramowanie dostaje informacje i nasz ruch jogiem zostaje dokładnie odwzorowany (inaczej mówiąc przeniesiony) na plik muzyczny który aktualnie odtwarzamy.Technologia DVS jest idealnie stworzona do pracy z gramofonami.

Podsumowanie

Tak naprawdę jedyne co nas może ograniczać podczas zakupów, to ilość pieniędzy na inwestycje. Przed zakupem upragnionego sprzętu warto przemyśleć kilka aspektów takich jak rodzaj nośników z jakich będziemy korzystać czy też rodzaj muzyki, jaki mamy zamiar grywać.

Jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z płyt CD, warto rozważyć zakup CD playerów, analogicznie w przypadku gramofonów. Jeżeli jednak jesteśmy zwolennikami cyfryzacji i uważamy że płyty powinny już odejść do lamusa, warto przemyśleć zakup odpowiedniego kontrolera.

Warto też pomyśleć o bezpośrednim zastosowaniu, czyli tak naprawdę w jakim środowisku będzie używany. Inny sprzęt wybierze DJ grający w klubie, jeszcze inny DJ prowadzący imprezy okolicznościowe, a jeszcze inny ten, kto ma zamiar rozpocząć naukę w domu.