Zoom H6

Zoom H6

Zoom H6 Wszystkie

Data:

Sklep muzyczny Łódź, Kalisz

Zoom od ponad trzydziestu lat produkuje urządzenia dla muzyków. Od pewnego czasu zajmuje się również przenośnymi rejestratorami dźwięku. Jedną z najciekawszych pozycji w jego ofercie jest Zoom H6. To niezawodne urządzenie sprawdzające się w pracy muzyka, realizatora dźwięku, reportera czy filmowca.


Sklep muzyczny Łódź, Kalisz

H6 oferuje cztery główne wejścia (1-4), plus dwa dodatkowe wejścia (L, P) zależne od założonej (wymiennej) kapsuły.
Każdy z sześciu inpoutów posiada niezależną regulację gain. Niezależnie od tego kapsuła mikrofonowa EXH-6 posiada filtr -20dB umożliwiający nagrywanie bez przesterowania nawet przy niezwykle silnym źródle dźwięku. Preampy kapsuł używają większego napięcia preampów (5 voltów zamiast powszechnie stosowanych 3.) co dodatkowo daje dźwięk czystszy i wolny od zniekształceń.
Jeżeli będziesz chciał użyć dodatkowo mikrofonów pojemnościowych Zoom H6 nie będzie miał najmniejszych problemów z dostarczeniem zasilania Phantom (+12, +24, lub 48 V) do dowolnych preampów.


Sklep muzyczny Łódź, Kalisz

Mikrofony dołączone do zestawu mogą łatwo zmieniać kąd od 90° do 120°. Dzięki temu nawet jeżeli dźwięk ma być odegrany w mono otrzymujemy sygnał o wiele pełniejszy niż nagrywany z jednego mikrofonu.

Sklep muzyczny Łódź, Kalisz 

Drugą kapsułą dołączoną do rejestratora jest rewolucyjny MS ("Mid-Side"), który pozwala zmienić szerokość panoramy stereo już po jej nagraniu, co jest szczególnie przydatne dla projektów filmowych, czy telewizyjnych. Chociaż kapsuła wygląda jak jeden mikrofon w żeczywistości składa się z mikrofonu centralnego jednokierunkowego, oraz dwóch side miców rejestrujących sygnał z boku lub z tyłu. To bardzo elastyczna kapsuła znajdująca zastosowanie i w trakcie nagrywania koncertu na żywo, na próbie czy w studiu nagrań.

Sklep muzyczny Łódź, Kalisz 

Dodatkowo opcjonalnie można dokupić do rejestratora kapsułę typu shotgun, co czyni go idealnym rejestratorem dla każdego pracującego przy produkcjach filmowych czy w teatrze. Dzięki trzem wewnętrznym mikrofonom oraz konstrukcji wykożystującej tunel akustyczny można go używać idealnie w każdych warunkach gdzie nie ma możliwości umieszczenia mikrofonu blisko źródła dźwięku.

Jeżeli natomiast potrzebujesz więcej wejść kolejną opcjonalną kapsułą jest EXH-6 Podwójny XLR / TRS Combo. Dzięki niej możemy rejestrować do sześciu sygnałów z zewnętrznych źródeł. EXH-6 natomiast nie obsługuje zasilania typu phantom.

Sklep muzyczny Łódź, Kalisz 

Zoom H6 jest też gotowy do współpracy z rejestratorami wideo czy aparatami DSLR. Dzięki specjalnej (opcjonalnej) stopce możemy łaqtwo przytwierdzić go chociażby u góry aparatu.

Sklep muzyczny Łódź, Kalisz 

W pakiecie APH-6 będącym zestawem akcesoriów znajdziemy też dodatkowe przydatne gadgety takie jak filtr przeciwwietrzny, pilot zdalnego sterowania czy zasilacz sieciowy.

Zoom H6 może nagrywać dźwięk w dwóch podstawowych typów plików: WAV i MP3. Główną różnicą między nimi jest to, że pliki WAV są nieskompresowane, czyli zawierają wszystkie zapisane dane. Wszystkie WAV pliki nagrane przez H6 zawieracją automatycznie znaczniki czasu, co czyni je w pełni kompatybilnymi z Broadcast Wave Format (BWF).

‹ Powrót